přihlásit se neviditelný
Nejsi členem?
Tyto stránky se zabývají fantasijním světem ve kterém žijí zvířecí tvorové podobně tak, jako žijí v reálném světě lidé. Chcete vědět víc? Naštivte náš lehký úvod do světa furry.

Často kladené otázky

Ohledně furry


Doporučujeme si nejdříve předem přečíst "O furry".

Co to je Fursuit?

Takto se označuje maska, kterou furríci použíají během LARPU (live action roleplay). Převážně se jedná o kompletní kostýmy antropomorfních zvířecích postav.

Ohledně této stránky


Co je to Aura?

Aura je systém procentuelního hodnocení popularity uživatele. Vypočítává se na základě uživatelských vztahů.

Co je to Chameleon?

Označení pro službu tohoto webu, umožňující každému uživateli si obarvit web přesně dle svého gusta. Každý tak může mít svůj naprosto unikátní požitek z užívání webu.

Zdá se mi, že se stránka zobrazuje divně. Je můj prohlížeč podporován?

Podporovány jsou obvykle nejnovější verze prohlížečů Internet Explorer, Chrome, Opera, Safari a Firefox. Starší verze jsou obvykle použitelné, ale za bezproblémovost neručíme. Pokud máte nejnovější verzi a přesto máte podezření že je stránka špatně zobrazena, zkuste vypráznit vyrovnávací paměť prohlížeče. Obvykle stačí i rychlá obnova pomocí CTRL+F5.

Jaký je výčet aktuálně podporovaných prohlížečů?

Safari 5, Chrome 5, Internet Explorer 8, Firefox 3.6, Opera 10.5

Proč nejsou podporovány starší prohlížeče?

Důvodem je omezené množství volného času, které mají tvůrci ké své dobrovolné činnosti k dispozici. Je proto lepší čas investovat do rozvoje a modernizace než do zpětné kompatibility.

Jsou tyto stránky placený? A jak se furrici.info financuje?

Ne, tyto stránky jsou zcela zdarma! Jejich provoz je dobrovolnou činností několika nadšenců. Každý může přispět svou prací nebo iniciatívou k rozvoji. Avšak to neznamená, že jejich provoz a tvorba je zcela zdarma. Proto je zavhodno respektovat a pochopit všechny rozhodnutí provozovatelů. Pokud se najde někdo, kdo chce běh stránek sponzorovat, nebudeme se ničemu bránit. Peníze umožní tvůrcům aby mohli tvorbě věnovat víc času, který jinak potřebují ke své obživě. Možností je i sponzorovat propagaci stránek. Ohledně sponzoringu kontaktujte správce stránek.

Kdy stránka vznikla a proč

Stránka zahájila provoz 22. července 2006. Původně měla sloužit jako informační stánek pro furríky, kteří nechtěli být nikde registrovaní. Avšak nastala situace, že nebyla vůle ze strany konkurence sdílet informace, a proto v listopadu téhož roku bylo odhlasováno stávajícími členy převod stránky na plnohodnotný komunitní stránky.

Známé trvalé problémy


Změním si avatar a změna se hned neprovede

Seznam online uživatelů se mi nepravdivě aktualizuje

Píše mi to, že mám novou zprávu ale žádná tam není

Tyhle všechny chyby způsobuje chaos mezi vyrovnávací pamětí prohlížeče a serverem. Bohužel problém je natolik komplikovaný, že se nám ho ještě nepodařilo obstojně vyřešit. Navíc se objevuje pouze občas. Budeme avšak dále pátrat a hledat řešení. Vy však sami sobě můžete pomoci v případě nouze vyprázněním vyrovnávací paměti.


Aktualizováno: 21.6.2010