přihlásit se neviditelný
Nejsi členem?
Tyto stránky se zabývají fantasijním světem ve kterém žijí zvířecí tvorové podobně tak, jako žijí v reálném světě lidé. Chcete vědět víc? Naštivte náš lehký úvod do světa furry.

Spravuje: Raika 20:22 13.11.2006 • Přístupnost ( Anonym / Nováček )

Fursuity - vše okolo nich

Toto je shromaždiště různých nápadů, triků a vylepšení pro fursuity. Také neuškodí, pokud zde pošlete nějaký ten obrázek fursuitu - pokud je to možné, prosím, uveďte autora.

OBCHODY S UMĚLÝMA KOŽEŠINAMA:
- BONEKA
- APED s.r.o. (na živnostenský list)
- ZDETEX
- FLEX-TEX.CZ

Užitečné odkazy:
Tutoriály od Matrices (AJ)
Dokumentace postupů výroby fursuitů TaniDaReal (AJ)
Livejournal forum s odkazy na různé materiály a postupy (AJ)
Jak barvit chlupatinu (AJ)Jak se starat o svůj fursuit? (AJ)
Tutoriály od Beetlecat (AJ)
Fursuit Wiki (AJ)

Nemáte dostatečné oprávnění do tohoto tématu psát
18:06 23.09.2017
Blue
Blue

[JackalShadowwolf 09:42 22.09.2017]: z tejto stranky mam srst aj ja a je super :)

You may be bee or maybe bi or both!
09:42 22.09.2017
JackalShadowwolf
JackalShadowwolf

Zdravím, potřeboval bych se zeptat, zda někdo neví, kde sehnat hnědou a bílou kožešinu za nějakou přijatelnou cenu. Kamarád si chce dělat suit a zeptal se mě zda bych mu něco nesehnal, ale taky s tím nějaké velké zkušenosti nemám, dělal jsem jenom jeden suit. :)

21:01 19.09.2017
Steel
Steel

[Blue 18:32 19.09.2017]:
Bez dovolení jsem to opravilo, linky už fungují.

Your sound card works perfectly!
18:32 19.09.2017
Blue
Blue

[Motomo Wahots 11:59 19.09.2017]: neviem či je chyba len na mojej strane alebo či ide o bug, ale po kliknuti na link ma to hodi sem, na toto forum, ked to okopčim a dam do vyhladavača tak to ide ale kliknut na to nejde :/ len detail ^^ inak ten ovčiak vypada fakt vymakane!

You may be bee or maybe bi or both!
11:59 19.09.2017
Motomo Wahots
Motomo Wahots

Abych tu jen nefrflala tak sem hodím pár suitů co jsme nedávno udělali
Ovčák Shadow Runner (bohužel nezůstal v Česku :<)
víc info o našich suitech www.wmw66-costumes.com www.facebook.com/WMW66Costumes
i_am_sexy_and_i_know_it__by_wmw66_costum

21761844_406888336379908_648242147030148
A Globusák kterej naštěstí v ČR zůstane :)

# zpráva byla moderována: 19.09.2017 21:01

Tak jsem tady řekly veverčí zuby...
16:45 15.09.2017
Screwdriver
Screwdriver

[Celahir 00:32 13.09.2017]: nezapomeň že když někdo umí dělat suity tak se 100% uchytí i v divadle nebo fimu, stačí když jim ukáže portfolio a hned má další zákazníky.

Vidím tě
20:22 14.09.2017
Aless_TheTiger
Aless_TheTiger
08:42 14.09.2017
Steel
Steel

Nejsem suitmaker, nejsem ani umělec, heck nejsem ani suiter nebo ekonom tak berte mé další řádky s rezervou nudného pozorovatele.
Přijde mě že si na pár věcí zapomněl Celahire u tvých katastrofálních scénářů a sice na fakt že mnoho kostýmů které se vyrábí potřebují taky nějakou údržbu. Mluvím konkrétně o opravách, čištění nebo v dlouhodobějších předpokladech i celou výměnu částí nebo dokonce celého kostýmu (tedy koupení nového).
Mimo jiné mě přijde hloupé se koukat na fursuit kostými jako "na zboží jednoho druhu" které by se dalo snadno aplikovat v grafech jak uvádíš. Protože (jak už bylo zmíněno) se jedná o umělecké kousky které se velmi liší stylem nebo vlastnostmi je celkem pochopitelné že se můžeš setkat s lidi co chtějí jak super realistické obleky, naprosto cartoony postavičky nebo různě vymoženosti jako animatronika, elektronické prvky a podobně... každý umělec k tomu přistupuje velmi individuálně a je vždy mnoho co daný výrobce může poskytnout co ten druhý nemůže/nechce. Je to jako bys tvrdil že na světě je mnoho lidí co umí vzít tužku do ruky a hlásil že umělecké obrazy nemůžou mít hodnotu protože každý dokresluje do učebnice dějepisu lidem kníry a brýle. Někdo hold chce mít dům plný abstraktních obrazů zatímco někomu stačí jeden hezký obrázek příbuzenstva nad postelí.

A i kdyby se tvé scénáře naplnily, počítej taky s tím že pořád mluvíme jen o komunitních záležitostech. Mimo jiné pokud by skutečně existovalo mnoho umělců co se začnou cíleně živit pouze tvorbou těchto kostýmů a skutečně by se jimi trh přesytil, je jasné že by své podnikatelské kroky měnily podle potřeb zákazníků a vzhledem k tomu že tématikou zde je "fantazie" tak si myslím že jen tak o nějaké potenciální nápady potřeby nepřijdeme, alespoň ne v 2 letech.

I tak si myslím že vytvořením nějaký nezávislých statistik by nebylo na škodu. Jen čistě pro zvědavost.
A i přesto že mě vaše osobní útoky neskutečně baví, nemyslím si že v tomto tématu je pro ně místo, speciálně pak katastrofální scénáře a poplašné zprávy které jen děsí ostatní a potenciálně i znepříjemňují den lidem kteří chtějí být kreativní...

Your sound card works perfectly!
15:49 13.09.2017
Motomo Wahots
Motomo Wahots

Celahir:
(Sice už jsme to probírali soukromě, ale když už jsem si dala tu práci a kvůli tobě si obnovila účet...)
Taky by mě moc zajímalo, kde jsem si já nebo Raika stěžovaly na nedostatek zakázek, abychom si mohly postěžovat znovu :)
V tuhle chvíli máme s Werem zakázky zhruba na další dva roky a další 3-4 rozjednané, což už teď vylučuje tvůj z prstu vycucaný odhad dvou let kdy bychom měli začít lízat ty chodníky. Uvažovali jsme třeba nad nějakou reklamou třeba na FB, ale pak jsme si řekli, že by nám to akorát přineslo další zakázky kterých máme už teď dost.

Opět, furry byznys nefunguje stejně jako prodej například elektroniky, kde spousta lidí nabízí stejný výrobek a zákazník se orientuje na cenu. Je to umělecká práce a lidi platí a budou platit za konkrétní styl konkrétního umělce. Když to bude stát za to, tak si i rok a víc počkají na otevření jednoho slotu v aukci.
Fandom se velmi rychle rozrůstá, tudíž přibývá potencionálních zákazníků. I přesto, že je na netu hromada návodů a tutoriálů a spousta lidí se rozhodne si fursuit pro sebe vyrobit sama, tak se velká část lidí co chtěj fursuit nebude zabývat výrobou doma když nejsou dost zruční, protože prostě chtějí profesionální práci která nebude vypadat jako první pokus.
Ne všichni taky budou dělat fursuity fulltime, spousta lidí to má prostě jako koníčka při práci.

Čeho bychom se potencionálně mohli jako výrobci obávat je možnost, že se číňani naučí vyrábět fursuity v masivním měřítku v dobré kvalitě. Ale jejich současné pokusy o kopie suitů zatím za moc nestojí.

Tak jsem tady řekly veverčí zuby...
08:18 13.09.2017
Raika
Raika

[Celahir 00:32 13.09.2017]: zase? Pověz mi, kdy jsme si zase stěžovaly?

Já si nikdy nestěžovala na množství zakázek. ALe za 2 roky žejo budu lízat chodník žejo. Jsem zvědavá, jestli se tvoje prognóza naplní.

A vůbec, nechceš nám tu udělat detailní analýzu trhu, když máš na to vystudovanou tu ekonomickou školu? Naše vidiny a předpovědi trhu se značně liší. Chceš-li se ohánět skolama, tak mám ekonomické vzdělání také.

"I love the deadlines. I like the swooshing sound they make as they fly around."