přihlásit se neviditelný
Nejsi členem?
Tyto stránky se zabývají fantasijním světem ve kterém žijí zvířecí tvorové podobně tak, jako žijí v reálném světě lidé. Chcete vědět víc? Naštivte náš lehký úvod do světa furry.

Spravuje: Celahir 19:05 22.07.2017 • Přístupnost ( Anonym / Nováček )

Furrlounge v.2 - Plánování projektu

Brej večír furrstvo!

Mám v plánu takový drobnější projekt, na kterém začnu intenzivněji pracovat koncem příštího roku, a jelikož někteří z vás hledají ubytování, popř. budou hledat, rád se s Vámi podělím :)

Pro rok 2019 plánuji odkoupit nemovitost, ideálně rodinný dům nebo vilu, s pozemkem, samozřejmě na částečné hypoteční krytí s cca 30 letou splatností. Pokud seženu do 5M, uplatím to tak nějak i sám, ale to nepočítám základní investici.

Zajímají mě především vaše názory a případný zájem, abych věděl, s kým asi tak nějak budu moci počítat :)

Nemovitost budu vybírat zhruba příští rok, nicméně plány jsou následující:

Vnější prostory:
- masivnější oplocení (živý plot do budoucna)
- parkovací zastřešené stání pro alespoň 4 auta
- CCTV monitoring rizikových prostor
- altán s grilem (do budoucna)
- bazén (do budoucna)
- bouda pro zahradní nářadí a příslušenství

Vnitřní prostory:

1. patro:
- Obývací pokoj s kuchyňským koutem
- koupelna
- alespoň jeden pokoj
- komora
- serverovna (server, CCTV úložiště, klima, Ethereum/LiteCoin těžička, APC...)
- ...

2. patro:
- alespoň 4 pokoje
- šatna
- koupelna
- terasa

Podkroví:
- alespoň 2 pokoje
- půdní úložný prostor
- ...

Zatím jen orientační plán, ale je to zhruba něco, co bych v budoucnu rád našel. Odhadovaná cena nemovitosti okolo 8M...
Pozice někde na kraji Prahy. Uvidím, co se kde naskytne...

Edit: Pokoj bych pronajímal za cca 3k + 1,5k energie a spotřeba na osobu... Ale to ještě upravím. Takhle to beru, že jeden pokoj bude mít alespoň 12 metrů čtvercových.. :D
-----------

Aktualizace:
22/07/17
Projekt nejspíše nebude "bazarová" nemovitost, ale nová eko stavba. Vypadá to lépe, moderněji, je to zhruba stejně drahé, jen to asi nebude tolik odolné. Uvažuji o tom, že zakázku příští rok zadám téhle firmě nebo možná ještě této firmě, ale momentálně si ještě nejsem jist. Pokud máte návrhy či zkušenosti, sem s nima :)
Podotýkám, že většina cen, co momentálně mají v aktuální nabídce, je povětšinou cena za stavbu samotnou. Do koncové ceny je ještě potřeba započítat cenu pozemku, a cenu stavební podložky (desky pod barákem). Tzn. že pokud budeme chtít šetřit, poženeme dům více vo výšky, než do rozlohy :D
Financování včetně hypotéky obvykle tyto firmy zajišťují samy, popř. s tím alespoň vypomáhají, co se papírování týče...

07/08/2017
Tak další aktualizace: Z dnešního telefonního předpohovoru s realizační firmou jsem zjistil, že moje představa vůbec není nereálná, a naopak je takový nápad vítán. Logicky taky aby ne, když jim z toho časem vzejdou noví zákazníci, kteří sami zjistí, že to prostě funguje, a že se to dá zrealizovat :D
Oficiální sezení s projektovým manažerem budu mít 19/9 na Arkádách. Do té doby jsem otevřen nápadům a názorům. Později s tím asi moc hýbat nepůjde. Vše by se mělo oficiálně rozběhnout během ledna 2018, ale to už chci mít hotový plány a rezervovaný pozemek...
Zatím jsou známé tři požadavky - Dostupnost MHD, Dostupnost internetu, pozemek dále od obydlených prostor kvůli hluku a soukromí.
Ideální by bylo někde místo u lesa, popř. skal. Rybník by sice taky mohl být ok, ale taky by to zvyšovalo počet otravných komárů a hovad... Uvidíme, jaké pozemky budou v nabídce... :D

07/08/17
Zaznamenán problém s recenzemi na realizační firmu. Problém v řešení.

Nemáte dostatečné oprávnění do tohoto tématu psát
22:31 07.10.2017
Celahir
Celahir

Včera jsem trochu uvažoval nad tím, že pokud bude barák mimo prahu, tak sice bude trochu nižší nájem, ale zase se prodraží cestovné, nehledě na strávený čas při cestování. Alternativou k tomuto je zase jenom větší byt poblíž centra Prahy, jen mimo historické centrum, už jen kvůli památkářům... Ale taky to bude mít dopad na kapacity...
Jinak realizace bude probíhat až s druhým daňovým přiznáním, tj. leden 2019... (tedy pokud neseženu ručitele, který by do toho šel se mnou...)

Wisdom and patience are the key...
13:38 19.09.2017
Celahir
Celahir

[Cudlik 13:33 19.09.2017]: Nom... Zatím to vypadá na 6+1, ale to je jen podklad, se kterým se bude dále pracovat...

13:33 19.09.2017
Cudlik
Cudlik

[Celahir 11:32 19.09.2017]:
Nepochopil jsem ty pokoje. 4 samostatné pokoje + kuchyň + obyvák + pokoj pro hosty?

tlap
11:32 19.09.2017
Celahir
Celahir

Dnes proběhla info schůzka se zmíněnou firmou. Na žádný podvod to zatím nevypadá. Bylo jmenováno několik možností financování, což byl nejspíše důvod všech nespokojeností, ať už ohledně "pohyblivosti" daňového přiznání, nebo špatného pochopení smluveného programu.

Mám svůj questlog, který si začnu ohledně FL2 postupem času plnit. v závislosti na požadavcích pro start stavby. + mám celkem dost materiálů v papírové podobě.

Stavba bude bez nábytku, takže počítám s Crimsonem :D (i kuchyň)

Předpokládaný termín kolaudace 3.Q 2019, příští rok touto dobou by mohla začít probíhat realizace vč. příprav. Tedy za předpokladu, že splním svůj Q log.
Při hypotéce na 30 let zatím odhadovaná výše měsíční splátky pozemek+dům(vč. rozvodů a všeho okolo) cca 30k. Barák bude menší, 4 místnosti k pronájmu na dlouhodobější dobu, z toho jedna místnost pro jednotlivce, jeden větší obývák (party room), k tomu přilehlá kuchyně, a jeden pokoj pro návštěvy. Zatím odhadovaný nájem 6k/os., ale zkusím to ještě nějak srazit.
Lokalita bude v dostupnosti vlakové stanice 10-15 km od Prahy, ideálně směrem severovýchod, nebo východ. Tzn. Brandýs nebo třeba Úvaly. Důvod - Cena pozemku.

Barák nebude mít sklep. Dílna bude v technické místnosti, která bude součástí garáže. Parkování bude mít samostatné stání.

Pozemek ještě teprve budu hledat, ale na to je zatím času dost...

Dost možná jsem na něco zapomněl, ale to časem doplním, pokud si vzpomenu...

16:50 11.08.2017
Kyasanuri
Kyasanuri

Jen bych si dovolila připomenout, že úřady jsou pomalé, tak abys s tím pak na stavebním úřadu počítal, že to taky bude na x měsíců. A že než to vůbec doneseš na stavební úřad, tak to bude muset projít ještě dalšími. :D

Someone stole my donuts and now you're all gonna pay!
13:55 11.08.2017
CRIMSON
CRIMSON

Kde se může přihlásit firma na výrobu nábytku a maš nato naky výběrové řízení

13:30 11.08.2017
Celahir
Celahir

[Wolfdog 00:44 11.08.2017]:
Yap, díky :D Včera jsem koukal na nějaký reportáže, a něco o tom početl, takže zvažuju, že bych si na ten projekt dosadil někoho z vlastních řad, aby byly alespoň částečně termíny zařízené, abych měl jistotu, že se na tom dělá, a že tomu velí někdo, kdo má se stavbou zkušenosti... Hlavně na tu firmu byla podána hromadná žaloba 5 let nazpět, ale stále se nic neděje, tak nevím, jak na tom ta firma je, ale risknu to...

00:44 11.08.2017
Wolfdog
Wolfdog

Počítej s tim, že v takovém projektu ti nebude stíhat termíny žádná firma (respektive je dost pravděpodobné, že se ti to několikrát stane)... to se totiž děje běžně a vim o tom v podnikání svoje... nejlépe na všechno počítej čas x2
No každopádně přeju nervy pevný jak železný dráty, protože sis nastavil pořádně vysokou laťku.

.
12:54 09.08.2017
Cudlik
Cudlik

Zvaž druhou kuchyni či malý kuchyňský kout (např. místo té šatny). Jedna kuchyň pro x nájemníků může být trochu nepohodlná.

tlap
13:22 08.08.2017
Celahir
Celahir

07/08/17 - Zaznamenán problém s recenzemi na realizační firmu. Problém v řešení.