Nejsi členem?
Tyto stránky se zabývají fantasijním světem ve kterém žijí zvířecí tvorové podobně tak, jako žijí v reálném světě lidé. Chcete vědět víc? Naštivte náš lehký úvod do světa furry.

Často kladené otázky


Ohledně furry

Doporučujeme si předem přečíst stránku O furry.

Co to je fursuit?

Takto se označuje kostým, který furríci používají během LARPU (live action roleplay) nebo prostě jen k prezentaci své fursony v reálném světě.

Co to je fursona?

Fursona je smyšlená postava někoho z furríků. Některé fursony vznikli pouze za účelem fikce. S některými postavami se furríci stotožňují. Těm se potom říká osobní fursona. Existují také putovní nebo sdílené fursony. Postavy, které si furríci pujčují nebo mají obecné svolení ji reprezentovat/užívat. Využití fursony bez souhlasu majitele či tvůrce je nejen nevhodné, ale mnozí to mohou brát i jako velmi osobní útok. Jedná se o prohřešek, který se ve fandomu nepromíjí. Pokud tedy chcete něčí fursonu užívat, nejprve se zeptejte zda můžete!


Ohledně této stránky


Zdá se mi, že se stránka zobrazuje divně. Je můj prohlížeč podporován?

Podporovány jsou obvykle nejnovější verze prohlížečů Internet Explorer, Chrome, Opera, Safari a Firefox. Starší verze jsou obvykle použitelné, ale za bezproblémovost neručíme. Pokud máte nejnovější verzi a přesto máte podezření že je stránka špatně zobrazena, zkuste vypráznit vyrovnávací paměť prohlížeče. Obvykle stačí i rychlá obnova pomocí CTRL+F5.

Proč nejsou podporovány starší prohlížeče?

Důvodem je omezené množství volného času, které mají tvůrci ké své dobrovolné činnosti k dispozici. Je proto lepší čas investovat do rozvoje a modernizace než do zpětné kompatibility.

Jsou tyto stránky placený? A jak se furrici.info financuje?

Ne, tyto stránky jsou zcela zadarmo! Jejich provoz je dobrovolnou činností několika nadšenců. Každý může přispět svou prací nebo iniciatívou k rozvoji. Neznamená to ale že jejich provoz a tvorba je zcela zdarma. Proto je zavhodno respektovat a pochopit všechny rozhodnutí provozovatelů. Pokud se najde někdo, kdo chce běh stránek sponzorovat, nebude mu bráněno. Peníze umožní udržet a rozvíjet stávající funkcionalitu webu. Ohledně sponzoringu kontaktujte správce stránek.

Kdy tento web vznikl a proč

Web furrici.info zahájil provoz 22. července 2006. Původně měla sloužit jako informační stánka pro furríky, kteří nechtěli být nikde registrovaní. Avšak ze strany provozovatelů ostatních webů nebyla vůle informace sdílet, a proto v listopadu téhož roku bylo odhlasováno stávajícími členy převod stránky na plnohodnotný komunitní portál.


Známé trvalé problémy  1. Změním si avatar a změna se hned neprovede
  2. Seznam online uživatelů se mi nepravdivě aktualizuje
  3. Píše mi to, že mám novou zprávu ale žádná tam není

Všechny zmíněné chyby způsobuje chaos mezi vyrovnávací pamětí prohlížeče a serverem. Budeme dále pátrat a hledat řešení. Vy však sami sobě můžete pomoci v případě nouze vyprázněním vyrovnávací paměti pomocí zkratkové klávesy CTRL+F5.


Aktualizováno: 1. prosince 2017

© 2005 – 2018 Lweek & Toanir | autorkou ilustrací SnowLynn je Tracey | vyrobeno na