Nejsi členem?
Tyto stránky se zabývají fantasijním světem ve kterém žijí zvířecí tvorové podobně tak, jako žijí v reálném světě lidé. Chcete vědět víc? Naštivte náš lehký úvod do světa furry.

Spravuje: Najlvin 11:51 07.07.2009 • Přístupnost ( Anonym / Nováček )

Literatura aneb všechny knihy o zvířatech

Díval jsem se několikrát a opravdu jsem zde nenalezl žádné téma, které by se věnovalo knihám o zvířatech. Snad jsem ho nikde nepřehlédl. Proto si dovolím toto téma založit, jelikož by zde určitě mělo mít své místo. Však každý z nás bezpochyby zná spoustu zajímavých knih či povídek, v nichž jsou hlavními hrdiny zvířata, a určitě by se s nimi chtěl podělit i s ostatními, kteří o nich nemusí mít tušení. Narazíte-li tedy na něco zajímavého v literárním světě, neváhejte, a upozorněte na to i ostatní. Od toho tu toto téma je.

Nemáte dostatečné oprávnění do tohoto tématu psát
  02:07 22. leden 2018
Medvidek
Medvidek

Selmy.cz a knihy nejen o zvířatech
http://www.obchod.selmy.cz/knihy/

19:53 20. leden 2018
Lycan
Lycan

Krajina s vlky

Ikim wulfs
  01:41 27. prosinec 2017
Majruid
Majruid

Zdravím Vás,
Nikdo mne tu na furrici.cz moc neznáte, po pravdě řečeno, neznám ani já moc vás.
Mám rád gamebooky, což jsou knižní hry (někteří z vás možná znají).
Už před lety, když jsem byl ještě na střední škole, jsem měl jeden sen - napsat knihu a vydat jí. Ale tento sen na dlouho utichl, splnil jsem si fotografický sen: focení přírody a zvířat. Avšak nedávno mi dal jeden autor impulz a já začal neúnavně přemýšlet nad knihou - nad svým vlastním gamebookem. Po několika dnech přemýšlení jsem se ke psaní odhodlal. :-)
Prozatím Vám nemohu svou knihu moc nastínit, nemám ještě ani její název, ale bude to fantasy gamebook s novou herní technikou. Nebude se hledět pouze na hlavního hrdinu, ale i na jeho společníka. A společník to nebude ledajaký. Znáte třeba v Lone Wolfovi, že je důležitý výběr Disciplín? Tak zde bude důležitý výběr společníka, protože půjde o zvíře. :-)
Dáte šanci začínajícímu autorovi? :-)
Pokud ano, budu rád za veškerou podporu. Za nápady a informace o zvířatech (vlci, rysové, pumy, medvědi, sovy a jiní dravci...).
Zde na Furrici.cz se moc nezdržuji, najdete mne spíše na Telegramu či facebooku.
Zatím ahoj! :-)

01:13 03. září 2015
ArgusZmey
ArgusZmey

Trochu to tu zapadlo takže niečo pridám

George Orwell - Zvieracia farma
Dielo popisuje revolúciu zvierat na farme a následný osud jednotlivých zvierat. Príbeh vlastne odráža dianie v ludskom svete akurat tu maju zvierata ludske vlastnosti. V knihe sú tri základne typy ludí (zvierat) - Prasatá : vodcovia všetkých zvierat na farme kde je autokratický systém vládnutia. Vládne najvyššie prasa Napoleon
-Psy : telesný strážcovia prasiat a vykonavatelia popráv, majú za úlohu chrániť prasce a ich ideologiu za každú cenu
- Ovce : hlúpe tvory ktoré bezmyšlienkovite vyjadrujú to čo im prasce povedia, nemajú svoj názor a umlčujú názory ostatných svojim skandovaním "Štyri nohy dobré, dve nohy zle! "
Zaujimavosť na záver : Vďaka tejto knihe skupina Pink Floyd vydala album Animals, v ktorom sú piesne inšpirované námetom z tejto knihy

Zvieratá postupne zistia že to všetko sa nevyvíja podla ich predstáv, zákony animalizmu su zamerne upravené a prekrutené

"Všetký zvieratá sú si rovné, ale niektoré rovnejšie !"

Ked si kresťan katolík, daj si gumu na kolík
  21:15 30. květen 2014
Neri
Neri

Trošku oživím spící téma, nenašla jsem vhodnější pro svůj účel...

Pokud znáte a četli jste nebo byste si chtěli přečíst kočičí detektivku Felidae, tak předevčírem jsem si ji koupila v Brně v Levných knihách (Masarykova ulice)za cca30,-. sice tzv. paperback,ale nekupte to;3

09:16 21. březen 2013
Gael
Gael

Smiling Bears - Else Poulsen
Tato kniha je něco jako příběh člověka, který celý život zasvětil práci s medvědy. Popisuje čtivou formou velmi hezhé a blízké vztahy, které Else navázala s medvědy, se kterými pracovala.
Podává spoustu zajímavých informací o inteligenci medvědů, jejich způsobu myšlení a vyjadřování. Vysvětluje důležité a pravdivé věci okolo života medvědů v zoo a zachycuje mnoho různých způsobů, jakými medvědi s Else komunikovali a sdělovali jí jejich pocity a obavy.

Rozhodně je to dobrá knížka pro někoho, koho zajímají zvířata a to jak zvířata přemýšlejí a komunikují s člověkem. Čtenář se také dozví, co všechno dělají zoologické zahrady špatně a jak by to mělo být správně.

Přečetl jsem ji dvakrát a mám ji celou barevně podtrhanou, protože zajímavé informace jsoo téměř na každé stránce.

Knížka je v angličtině, ale mohl by existovat překlad.
Smiling Bears - Else Poulsen

Gael
  21:35 28. červenec 2009
Bystroushaak
Bystroushaak

Zde jsem pro Vás během dlouhé prázdinové noci v mém doupěti sesmolil dvě minirecenze:

James Herbert - Fluke
Tato kniha patří k těm, které mi změnily pohled na svět a to hned dvakrát. Poprvé když mi ve třetí třídě odpadla hodina a místo toho jsme se šli dívat na film Klika (anglicky Fluke - po přečtení knihy musím uznat že zfilmováním příběh ztratil na poutavosti) a podruhé když se mi do ruky o cca šest let později dostala kniha.
Abych se tu jen nevykecával, děj knihy zachycuje příběh právě narozeného psa. Psa, který si jednoho dne uvědomí jak v minulém životě umřel a postupem času se mu podaří zjistit že není obyčejné zvíře, ale jedno z těch které spolu dokáží mluvit a pamatují si na svůj předchozí život. Na knize oceňuji, že reinkarnace tvoří pouze pomalu se odvíjející kostru příběhu, který je vyplněný spoustou psích příhod a zážitků, díky čemuž zaujme každého milovníka psích dobrodružství.

Jack London - Bílý tesák
Slavná kniha od známého amerického spisovatele a dobrodruha Jacka Londona zachycuje příběh křížence vlka a psa Bílého tesáka od jeho narození, až do doby kdy konečně najde někoho kdo mu ukáže že život nemusí být jen boj.
Autor napsal knihu z větší části z pohledu Bílého tesáka, což se mu podle mě velice povedlo. Přesto že kniha byla vydána poprvé v roce 1906, tak dle mého názoru ze čtivosti nic neztratila, naopak díky tomu ve čtenáři zanechá pocit jisté nostalgie, jakousi vzpomínku na doby kdy bylo možné být absolutně svobodný (ehm, po jejím přečtení jsem ve čtrnácti letech plánoval útěk do kanady, ale nakonec z toho sešlo ^-^).
Knihu rozhodně doporučuji všem furríkům milujícím nespoutanou divočinu a vlky.

14:11 09. červenec 2009
Najlvin
Najlvin

Když už byl zmíněn i další Adamsův román, "Plague Dogs", chci se zeptat, jestli to náhodou u nás nevyšlo v překladu? Protože co jsem se tak díval, tak u nás nejspíš od Adamse vyšel jen Watership Down a jeho pokračování - nic víc. A přitom "Plague Dogs" je velmi známý - já ale bohužel viděl pouze film...

Není liška jako liška | www.vixey.cz
  11:17 09. červenec 2009
Realsaiya
Realsaiya

Klasiky ako watership down, plague dogs, alebo felidae asi netreba spominat vsak :D

15:18 08. červenec 2009
RustyFox
RustyFox

Hmm... Ferda mravenec se asi nepocita, co? :]

Yiffky yaffky lisci tlapky obejmou te hned!
© 2005 – 2018 Lweek & Toanir | autorkou ilustrací SnowLynn je Tracey | vyrobeno na