O stránce

Co je furrici.info zač? Proč web vznikl?

Historie webu

Stránka zahájila provoz 22. července 2006. Původně měla sloužit jako informační stánek pro furríky, kteří nechtěli být nikde registrovaní. Chyběla však vůle ze strany konkurence sdílet informace, a proto v listopadu téhož roku bylo odhlasováno stávajícími členy převod stránky na plnohodnotné komunitní stránky.

V průběhu času docházelo k různým změnám a úpravám ve funkcionalitě i obsahu stránky. V dnešní době si klade furrici.info za cíl sloužit především jako informační portál s prvky sociální sítě. Nemá však za cíl nahradit funkcionalitu real-time messengerů nebo sociálních sítí.

Cíle a filosofie

Stránky vznikly jako odezva na lehce znepokojivý stav furry fandomu. Nemají vychovávat nebo napravovat, ale chtějí být alternativou všem kteří mají furry fantasii rádi, ale preferují klidné, přátelské a "čisté" prostředí. Stránky v žádném případě nemají moralizovat, nicméně od svých uživatelů očekávají určitý stupeň morálky. Tu si udržují i za cenu nepopulárního moderování.

Za tímto účelem považujeme za samozřejmost respekt uživatelů k administrátorským rozhodnutím. Administrátoři nemají za cíl své postavení zneužívat a šikanovat členy, pouze dohlíží na dodržování pravidel webu. Stránky jsou soukromé a poskytovány zdarma, proto si provozovatelé webu vyhrazuje právo na poslední slovo.